Firemní fotovoltaické elektrárny

Firemní fotovoltaické elektrárny

Provádíme

Montáž fotovoltaických elektráren pro firmy na míru

Pomůžeme Vám tak snížit náklady za energie až o 50 %. Naše služby poskytujeme mimo rodinné domy také firmám. Dle Vašeho výběru jsme pro Vaši firmu schopni vytvořit FVE na míru.

Energie z fotovoltaické elektrárny je získávána pomocí slunečního záření, tedy přírodního obnovitelného zdroje, čímž přes den dochází k největší produkci energie, jejíž nadbytek je ukládán do baterie. Baterie, které jsou součástí elektrárny, ukládají energii nastřádanou přes den, která se ve večerních hodinách aktivuje. Neznamená to tedy, že se západem slunce bude Vaše firma bez energie. Elektrárny, které nevyužívají baterii, vyrábí energii stejným způsobem, s tím rozdílem, že, pokud vyrobenou energii nezužitkujete, její přebytek můžete prodat u smluvního partnera, s jehož výběrem Vám rádi pomůžeme.

Proč je dobré využít FVE ve Vaší firmě?

 • FVE jsou pro Vaši firmu realizovány na klíč
 • Poskytujeme revizi, včetně revizní zprávy vlastním revizním technikem
 • Poradíme Vám ohledně firemní fotovoltaiky včetně návrhu jejího řešení
 • Ve Vaší firmě ušetříte náklady na energii, využijete její maximum a ušetříte
 • Nejste ohroženi výpadkem proudu, jelikož jste sami sobě distributorem
 • Při výpadku distribuční sítě můžete díky baterii dále využívat energii v různých směrech

Bezpečnost a dokonalý přehled

Solární panely drží na střeše vaší firmy celohliníková konstrukce, která odolá větru dešti a zajišťuje maximální bezpečnost. Fungování elektrárny navíc můžete sledovat kdykoliv a zdarma na svém mobilním telefonu.

Cena a návratnost FVE

Návratnost vynaložených investic se může projevit za tři, pět, sedm nebo patnáct let s ohledem na množství vyrobené, využité a distribuované energie. Pořizovací cena se pohybuje v rozmezí od 120 000 Kč v závislosti na typu FVE pro firmu. Výhodou je však možnost získání dotace, která vám pokryje až 50 % nákladů.

Orientace střechy

Vzhledem k tomu jak fotovoltaické elektrárny fungují, výhodou je pro jejich 100% maximální funkčnost a využití, orientace střechy na jižní stranu se sklonem 35 stupňů. Tato skutečnost však již v dnešní době není podmínkou, jelikož většina firem i rodinných domů nemá orientaci na jižní stranu a přesto fotovoltaiku pro výrobu vlastní elektřiny využívá. Klíčové je tedy pro maximální funkčnost a využití fotovoltaické elektrárny, správné poradenství s našimi odborníky (projektanty), kteří Vaší firmě na míru doporučí rozmístění solárních panelů a jejich správným množstvím ve výsledku garantují stejnou využitelnost FVE jako při orientaci střechy na jih. Z těchto výše uvedených faktů je zřejmé, že fotovoltaika je již řešením pro všechny střešní plochy.

Typ střechy pro FVE

Fotovoltaické panely lze instalovat na jakýkoliv typ střechy. Jak už to v praxi ale bohužel bývá, vždy je alespoň jeden háček. V tomto případě se jedná o střechy z eternitových tašek. Vzhledem k šikovnosti našich montérů a projektantů, pro nás není žádný typ střechy Vaší firmy problémem.

Co s panely po záruce?

Podstatou záruky solárních panelů, která je u nás 25 let, je to, že po tuto dobu neklesne výkon elektrárny pod 80%. Samozřejmě s délkou jejich užívání bude jejich výkon klesat. Po maximálním vyčerpání je lze odevzdat ve sběrném dvoře, protože koupí každého panelu se automaticky hradí recyklační poplatek.

Jak jsou zakázky zpracovávány?

 • NACENĚNÍ ZAKÁZKY
  Na základě poptávky je vypracována základní technická specifikace a cenová nabídka.
 • ODBORNÝ NÁVRH ŘEŠENÍ
  Na místo realizace přijede odborník, který s Vámi dořeší technické podrobnosti, přípravu stavby a poradí Vám s detaily.
 • ZPRACOVÁNÍ DOKUMENTACE
  Zpracování projektu, žádosti o připojení do distribuční sítě, příprava dotace a smluv.
 • INSTALACE FVE
  Instalace FVE, napojení na elektroinstalaci a následná revize.
 • VYPLACENÍ DOTACE
  Po Podání žádosti o dotaci – nejpozději do 9 týdnů stát vyplatí dotaci na Váš účet.